Co se u nás dělo v roce 2023 díl II.

Květen byl plný klubových výstav. I my jsme se zúčastnili Klubové a Speciální výstavy KCHLS v Náměšti na Hané. Na tuto výstavu jezdím moc ráda, i když je to přes celou republiku a v květnu se tam v jeden den třikrát změní počasí. Na této výstavě jsme dosáhli krásných úspěchů. Rozinka si dodělala Veterán šampiona a Lilinka Českého šampiona. Za to Tarunka se rozhodla, že se vystavovat nechce a výlet stojí za prd. Nu a taky to tak dopadlo. Asi puberta. A nebo to bude mládím. Maxík se také nechtěl vystavovat, u něj to můžeme omluvit tím, že byl na první výstavě plné pejsků. 

třída veteránů: A’Ebby Rosse Royal Rives – 2x Výborná 1, Vítěz speciální výstavy veteránů, BIS 2 VETERAN a tímto i nový ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION
třída pracovní: Chardonnay Lirio Royal Rives – 2x Výborná 1 CAC, BIS 3 WORKING DOG, ČESKÝ ŠAMPION
třída mladých: Kami Estrela da Tarde Royal Rives – dobrá, velmi dobrá 3 
třída mladých: B’Noir Extreme v.d. Duca Vallei – velmi dobrá  s krásným posudkem, ale „příliš happy dog“. 

Na konci května, jak jsem již psala, se nám narodili křepeláčci. Díky mé sestře, která přijela hlídat štěňátka a tím jí také moc děkuji, jsem si mohla dovolit v červnu odjet s Ivankou na Sraz Portugalských vodních psů na Moravu. Krom Tarunky, která hárala a Rozinky, která hlídala doma Tarunku jsme jeli všichni. Užili jsme si pěkný prodloužený víkend ve školkovém režimu a příští rok pokud čas dovolí se rádi zúčastníme znova. 

Ani jsme se doma neohřáli a už jsme s Ivankou plánovali výlet do Polska. Díky náhodě a pejskařskému pobláznění jsme na konci června vyrazily pro nového člena rodiny. Čekala nás velká dálka. A zde musím především poděkovat mojí Ivance. Jelikož většinu cesty odřídila. Já jsem se necítila úplně nejlépe a tak se plně obětovala své kamarádce s šílenými nápady. Po 26 hodinách jízdy a jedné noci u Gdaňska jsme si domů přivezli Orinka. Mám z něj moc velkou radost. Orinek nebydlí s námi, ale u naší kamarádky. A věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Má dokonale klidnou povahu, přesto šmrnc v duši. Vítej DOMA Orinku – Viva Merlot Tempus Ad Miraculum.

Léto jsme začali na Národní výstavě v Klatovech. V Klatovech jsme DOMA. Můj rodný kraj a tak jsme si udělali s Tarunkou menší dámský výlet. Setkali jsem se s přáteli, pokecali a užívali léta. Výsledek výstavy byl dokonalý. Takový úspěch jsem nečekala. Náš puberťák si totiž řekl, že mě přestane trápit a pro tuto výstavu se vyšvihne! A jelikož Orinek byl ještě malé štěňátko, měl to nejlepší hlídání na zámku v Bečově. 

Kami Estrela da Tarde Royal Rives – V1 CAC, NARODNI VÍTĚZ, BEST OF BREED
Jean Joe Black Royal Rives – V1 CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BEST OF SEX

Potom co nám odjeli štěňátka křepeláků a Orinek do nových domovů. Jsme si ještě na konec léta a začátek podzimu půjčili na hostování Jackyna od mé mamky. Je to zlatíčko. Závěr roku už byl klidnější.. i když co je u nás klidnější? Ale to zas příště. 

Přejít nahoru