Dream About Tankaram

“Drimča”
*20.09.2005 – 15.11.2015
(Kimin Trader x Dia z Trčkových lesů)

Výstavy:
výborná
velmi dobrá
CAC

Zdraví:
HD A

Zkoušky:
OVVR II.cena
KSVPR I.cena
KPZ I.cena

praxe – bažantí a kachní hony

Drimča přišla do mého života velmi neočekávaně, nebyla plánovaná a jednoho dne se u nás vyskytla na dvoře. Chlupatá půl roční blonďatá kulička, která byla plachá. Zcela nedůvěřovala lidem a především se jí nelíbili fousatí pánové. Přišla k nám z centra pro výchovu pro postižené, kde nezvládla intenzivní výcvik od tříměsíčního štěňátka. Tuto krásnou blondýnku jsem si hned chtěla ochočit. Nedalo mi to ani moc práce po zjištění, že Drimča je neskutečný aportér a nadšenec. Hned ke mě přilnula. Náš další následný výcvik probíhal pouze přes aporty. Potřebovala jen lehce povzbudit a namotivovat. Za nedlouho jsme měli společně složené zkoušky OVVR. Její povaha se dost stabilizovala. I když ji stále dráždili vysocí muži s plnovousem, dokázala svůj strach zkorigovat a jen si občas na ně štěkla. Ale jak šlo o práci, házela vše za hlavu, té dávala největší přednost. Jinak to byl bezproblémový pes. K dětem, k jiným lidem, ke zvířatům. Chodili jsme spolu dog trekking, prošli pár letních táborů, běhali spolu agility, dog dancing, vyhledávání předmětů, chodili jsme na lovy.

Drimča svůj aktivní život se mnou prožila převážně na bažantích honech na Orlíku, kde to milovala. Jako dnes vidím jak utíká ze stráně dolů pro bažanta a jelikož byla pomalejší než dobíhající výmarský ohař využila své plné váhy a v letu ze stráně narazila do výmara, který odlétl zmaten stranou. Drimča tak dostala čas si bažanta vzít dřív a plnou rychlostí utíkat zpět. A to dokázala i v době, když už nebyla nejmladší a lehce nás trápila její obezita. Aport a vyhledávání byla její vášeň. Čím byla Drimča starší a procházela se mnou životem , byla klidnější a spolehlivější. Po úspěšném složení vodních zkoušek v I.ceně a absolvování dvou výstav jsme Drimču uchovnili. Nikdy nám ale nebylo dáno mít po Drimče alespoň jeden vrh, potomka, kterého jsem si přála. Drimča čekala štěňata jen jednou, bohužel porodila dříve a ani jedno štěně nepřežilo. Podruhé nezabřezla a dále jsme to již nezkoušeli. Když si to vezmu zpětně, mělo to asi tak být…

Ve straším věku se u Drimči projevilo onemocnění HNPK, tzv. suchý nos, který jde v dnešní době geneticky testovat. Dále měla problémy se záněty uší a často se záněty srsti. Přesto to byl můj klidný osudový míčkař. Zemřela ve věku 10 let na stáří, půl rok potom co nás opustil Gim, a ještě do poslední chvilky chodila pracovat. 

GALERIE

Přejít nahoru