Ajša z Kasétek

“Kačenka”
*09.09.2006 – 05.02.2013
(Parisade Maravilhaso x Alotria-Algarve od Emy Destinové)

Výstavy:
Šampion CZ
#3 BEST OF BREED, BEST IN GROU 5.,
#2 CACIB CZ, NATIONAL WINNER
výborný CAC CZ, r. CAC

Zdraví:
HD A, PRA-prcd: clear

Zkoušky:
ZV – I.cena

praxe – bažantí a kachní hony

CHOVNÁ FENA
výška: 50 cm, barva černá s bílými znaky, srst wavy

„První portugalský vodní pes se složenou zkouškou vloh využívaný v lovecké praxi v ČR“ 
 
Kačenka je zakladatelkou naší chovatelské stanice. Narodila se v září v chovatelské stanici Z Kasétek, u paní Kateřiny Podveské. Kačenka k nám domů přišla v době , když jsem začínala se soutěží junior handling. Svého osobního pejska na výstavy jsem neměla a všichni naši ostatní psi víc koukali po mamce než aby se mnou chodili v junior handlingu, kde se hrálo na detaily. Jednoho dne nám mamka oznámila, že si pojede pro portugalského vodního psa na Moravu. Jako dnes si pomatuji jak byl taťka proti „probůh, proč si jedeš pro tak drahého voříška, vždyť to vypadá jak pudl a má to holý zadek“. Mamka naštěstí, jako vždy, si udělala vše po svém a pro tu černobílou kouličku s holou prdelkou vyrazila. Hned jak jí uviděla mezi dveřmi si řekla.. „Nojo… ty si ale kačena..“ a tak už jsme pro ní měli i jméno.
 
Po příjezdu domů jsme si se sestrou Kačenku hned zamilovali. Postupem času jsme spolu začali cvičit ve výstavním kruhu. Káča se stala českou šampionkou krásy, vyhrála pár BOB a úspěšní jsme spolu byli i v soutěži junior handling. Běhali jsme agility, zkoušeli jsme dog dancing, dog trekking, ale i lovecké zkoušky. Jako dnes si pomatuji na zkoušky vloh, když jsme vstoupili do hospody v Dešenicích a první co jsem slyšela od místních bylo „Paninko, kam jdete s tím pudlíkem .. to umí honit maximálně buřty po pekáči“. Ale my jsme se nedali zastrašit a složili jsme zkoušky vloh v I.ceně. Dále jsme v zkouškové kariéře nepokračovali. Zaměřili jsme se na reálný lov na bažanty a kachny. A také co si budeme nalhávat. Kača byla dokonalý společenský pes, rodinný, i lov ji velmi zajímal, ale školila mě kde mohla. A já se nechala, bylo mi deset. Ale fungovat jsme spolu museli. Musela jsem přijít jak na výcvik její povahy. Nebylo to jednoduché. Ale právě kvůli Káče vím, že přesnost není šálek kávy pro PVP a že nemusíme vše tak moc hrotit, že to vždy nějak dopadne pro nás obě dobře. Velmi vnímala moji nervozitu, a jak přišlo na věc dokázala mě někde vyšplouchnout. Přesto jsme spolu zažili skvělé časy a já tomuto plemenu propadla.
 
Kačenka nám porodila dva krásné vrhy, ze kterých jsme si doma nechali AdwiQ, Afree, Best a Beverlyho. Čas byl ale neúprosný a nedal nám příliš času. Kačenka umřela v 7 letech na akutní leukémii, která ji skolila během 14 dnů. 
GALERIE
Přejít nahoru