Národní a Mezinárodní výstava Klatovy

Dlouho jsem se neozvala, jaro uteklo jako voda. Léto jsme si velmi užili a podzimem už přišli lovy a zkoušky. Ve svých volných chvílích po večerech jsem připravovala web pro své rodiče a chtěla jsem co nejblíže zaznamenat dlouhou historii CHS Ja-Sta Czech. A jestli se mi to povedlo můžete zhodnotit i vy na odkaze ja-staczech.cz »»

Naši výstavní sezónu mohu zhodnotit jako úspěšnou. Národka v Klatovech byla pro nás první po-covidová výstava. I když Montík šel na jaře na kratší střih tuto výstavu vyhrál. Další z přihlášených byla naše Lili, která v třídě štěňat se předvedla zkušeně a důstojně. Bibinka byla na výstavě po štěňatech poprvé, po půl roce od štěňat ji krásně dorostla srst, zmohutněla a celkově ji výstava velmi sedla a vyhrála titul nejhezčí feny plemene. Perlou výstavy byla pro mě Afree. I když za poslední rok velmi zestárla, odnesla si titul nejlepší veterán v plemeni a tím i splnila podmínky pro udělení Veterán šampiona. Afree si tento titul zasloužila, kdo taky vyběhal VCH v rozmezí 3,5 roku se stále pěkným posudkem. Tímto Afree ukončila veškerou aktivitu na poli výstavním, zkouškovém tak i na poli pracovním. Roky utíkají jako voda a Afree už má za celý život napracováno mnoho hodin a uběháno mnoho km. Už opravdu přišel čas ochočit gauč. 

NVP Klatovy
JCH,CH CZ Mariposa’s Theoden CGC – v třídě šampionu z Exc.1 CAC, NATIONAL WINNER, BEST OF BREED
Grand Caffee Royal Rives – v třídě otevřené – Exc.1 CAC, NATIONAL WINNER, BEST OF SEX
Chardonnay Lirio Royal Rives – ve třídě dorostu – Very promising 1
Afree Ja-Sta Czech – ve třídě veteránů – Excellent 1, BEST OF VETERAN, VETERAN CHAMPION 

Mezi výstavami v Klatovech si odskočila šikovná Seoul se svou paničkou na MVP do Bratislavy, kde se jim povedl skvělý výsledek. Gratulujeme a děkujeme za prezentaci. 

Fleur de Seoul Royal Rives  V1, CAC, CACIB, BOB, BIG3

Výjimečně letos v Klatovech byla i výstava mezinárodní na které jsme nemohli chybět. Vždyť to máme doma. Na MVP byl přihlášen opět Montík, kterého porazil pes z mezitřídy. Pro nás cennější byl titul CAC z třídy šampionů a tímto titulem Monty splnil podmínky k udělení GRAND šampiona ČR. Lilinka byla přihlášena poprvé do třídy mladých. A tak jsem ji chválila při její první výstavě, tak při této šíleně zlobila. Kousala mě do sukně, do kotníků a asi mě vracela ten týden „nepsí dovolené“ co jsme si bez nich s přítelem dopřávali. Nicméně i s takovým zlobením a domluvě paní rozhodčí, že máme více trénovat si svého prvního CAJCe a BOJe Lila z výstavy odnesla. Po štěňátkách se do výstavních kruhu vrátila i naše Dorotka s titulem nejhezčí fena plemene. 

MVP Klatovy
Mariposa’s Theoden Excellent 1, CAC, r.CACIB new GRAND CHAMPION CZECH REPUBLIC
Champagne Lirio Royal Rives Excellent 1, CAJC, BEST OF JUNIOR
Darling Dorothea Royal Rives Excellent 1 CAC, CACIB, BEST OF SEX

Přejít nahoru