MVP Litoměřice, KV na Hané a OVVR Kalich

Minulé dva víkendy byli náročné. Ale jak to tak bývá, když má člověk chuť jde zorganizovat vše. 

21. května jsem se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích. Litoměřice jako výstavu obecně mám moc ráda. Je v parku, v příjemném prostředí a většinou ještě za rozumného počasí. Vyrazila jsem pouze s Lilinkou a vzpomínala jsem na první Litomeřický BOBík v roce 2009 s naší první fenkou, pra bábou Lili, Kačenkou (Ajša z Kasétek). V roce 2011 na další BOBík s babčou Lilinky, Adwiq (AdwiQ Ja-Sta Czech) a na CACIB v roce 2015 s maminkou Lilinky, Kačou (Creme Cathrin Ja-Sta Czech). Během 11 let jsme zde ukázali už třetí generaci našich portíků. 

Na výstavě se ukázalo celkem 24 portugalců. Lilinka se odprezentovala v mezitřídě a získala krásné ocenění Výborná 4.Sami jsme tam ale nebyli. Ve třídě mladých se ukázali bráškové Jean Jango a Jean Joe Black a ve třídě otevřené Hailey Cassidy. Celkově se na výstav ukázalo 7 Montíkovo dětí, z toho 6 se prezentovalo ve výstavním kruhu se skvělými výsledky. Všechny jsem moc ráda viděla takto pohromadě a gratuluji k výsledkům. 

JEAN JANGO ROYAL RIVES – junior class Exc.2
JEAN JOE BLACK ROYAL RIVES – junior class Exc.1 CAJC, BEST OF JUNIOR
CHARDONNAY LIRIO ROYAL RIVES – intermedia class Exc.4
HAILEY CASSIDY ROYAL RIVES – open class Exc.2 r.CAC

zleva: Jean Jango (matka Darling Dorothea RR) Jean Joe Black (matka Darling Dorothea RR) Tři „J“ štěňátka z CHS Cordata (matka Del Sur’s Dream of Cordata) Hailey Cassie (matka A’Ebby Rosse RR) Cherokee Cordata (matka Darwa Sea Cordata)

Další víkend jsme nezaháleli a vyrazili na Klubovou výstavu na zámek do Náměště na Hané. Je to cca 10 let co jsem na klubové výstavě od KCHLS nebyla. Letos mě velmi zaujal rozhodčí, který posuzoval naše plemeno. Pan rozhodčí Peter F. Berchtold.

Netroškařila jsem a výstavu jsem si v jeden den přihlásila 5 hlavého draka. Úzkost přišla až týden před výstavou. Na výstavu jsem totiž jela sama a musel a musela zvládnout 750km za volantem na otočku. Není nic lepšího, když jsme s rodinou společně všichni stejně postižení a v jeden víkend se nám sejde více akcí najednou. Což se nám tento víkend stalo a musel přijít nějaký kompromis.

Ve čtvrtek jsem všechny řádně vykoupala, vyfenovala a naordinovala smečce karanténu, aby do soboty zůstali čistí. Jak je znám, tak by nejraději hned po koupání vlezli do rybníka a proběhli vysokou trávou. Což se neslučovalo s naším víkendovým plánem. V sobotu ve 2:00 ráno jsme vyráželi směr Haná, mezizastávka v Hradišti na vyzvednutí malá barbetky Biju, a hurá opět na cestu. Cesta byla skvělá, nikde žádné zácpy. Musím říct, že mě výstava velmi mile překvapila a byla velmi příjemná. I když jsme v jeden den vyzkoušeli snad veškeré aprílové počasí, náladu nám to nezkazilo.  Moc děkuji všem, co mi pomáhali smečku hlídat nebo držet při posuzování. Děkuji mnohokrát, i smečka velmi mile překvapila. 

Na výstavě bylo přihlášeno celkem 26 portugalských vodních psů. Z toho naší CHS stanici prezentovalo 7 jedinců. V třídě štěňátek Tarunka, v třídě mladých Jean Joe Black a Jewel Angie, v mezitřídě Argosek a Lilinka, v šampionech náš Montík a ve veteránech se poprvé objevila naše Kačenka. Všem moc ještě jednou gratuluji k úspěchům – jsem na všechny moc pyšná. Především, že mají chuť nás prezentovat. 

Jean Joe Black Royal Rives – Excelent 1, CAJC, CLUB JUNIOR WINNER in young class
Champagne Argos Royal Rives – Very good 3 in intermediateclass
Mariposa’s Theoden – Excellent 2 R.CAC in champion class
Kami Estrela da Tarde Royal Rives – Very promising 1 in baby class
Jewel Angie Royal Rives – Very good 4 in young class
Chardonnay Lirio Royal Rives – Excellent 2 r. CAC
Creme Cathrin Ja-Sta Czech – Excellent 1, BEST OF VETERAN, BEST IN SHOW 3 VETERAN

 

 

Druhý den Klubová výstava pokračovala, ale již bez nás. Na výstavě zůstal pouze Jean Joe Black a Jewel Angie. Gratulujeme majitelům Tobíka k získání titulu Junior šampion ČR v tak krátkém čase!

Jean Joe Black Royal Rives – Excellent 1, CAJC, BEST OF JUNIOR,JUNIOR WINNER of Haná and NEW CZECH JUNIOR CHAMPION
Jewel Angie Royal Rives – Excellent 2 in young class

V neděli jsem měla možnost posuzovat bonitační zkoušku OVVR pod klubem RK CZ se svým taťkou. Děkuji moc za pozvání, byl to velmi příjemný den po boku 24 zrzavých lištiček. 

A jak panička slíbila, tak udělala. Po dovršení Interšampiona a klubové výstavy šel Montík na krátko. Takový pocit štěstí a pohody co z něj čiší. C.I.B, GRAND CH, CH, JCH MARIPOSA’S THEODEN CGC přechází oficiálně z výstavního kruhu na pole pracovní. V plánu jsou ZV, BZ, LZ a PZ. Tak uvidíme k čemu se dopracujeme. Držte palce!

Přejít nahoru