Křepelčí novinky

09.10 jsme se zúčastnily s Ninou krásných, dlouhých, jednodenních všestranných zkoušek v Chanovicích na domácí půdě. Tam kde jsem vyrůstala a chodila na ZŠ. Chanovické všestrannky jsou už krásnou tradicí. Nádherné těžší terény, perfektně zazvěřena honitba.
Myšlenka zúčastnit se s Ninou VZ přišla asi před měsícem. Máme to doma, kdyby jsme vypadli, domu kousek. Není co ztratit. Tak jsme šli do toho.
 
Bez jakékoliv přípravy, tréninku jsme uspěli v krásné 3.ceně s 356b. Nina předvedla její skvělý nos, velkou náruživost a chtivost do práce, která ji byla osudná na klidu na stanovišti. Kdo ale Ninu zná, moc ho to nepřekvapí. Musím ji pochválit za super aporty, z kterých jsem měla strach a nenechávala ji sednout. Za nádherné nahánění a za to, že mě napínala až do konce. Viz. dvojka z kachny v rákosí, kdy nejdříve musela vše pečlivě oběhnout a zkontrolovat. I za pěknou práci po barvě, i když jsem ji to na konci pěkně zkazila. Opravdu děkuju za tu skvělou zrzavou, věčně ukecanou, někdy až příliš natěšenou Ninu s věčnou chuti pracovat. Která je opravdu skvělým křepelákem do praxe, která si vždy vše vymysli sama. A kdo nás zná, kdo zná Ninu, musí uznat že tyto zkoušky jsou odměnou za 5 letou práci a mé občasné zbytečné vztekáni.
 
Mám upřímnou radost. A děkuji všem co se na VZ v Chanovicích podílejí.  A nám tímto končí letošní zkoušková sezóna a čekají nás hon na bažanty a naháňky. 
 
Přejít nahoru