23. 8. – 2. 9. 2018 USA TRIP

PWDCA NATIONALS SPECIALTY

I když se většinou děkuje až na konci, já musím hned na začátku. Chtěla bych moc poděkovat úžasným chovatelům našeho Montíka, Davidovi Swankovi a Scottu Lenzovi (http://www.mariposapwd.com/)  za úžasnou pohostinost, starostlivost o nás a nadšení pro náš společný návrat do států. Tato myšlenka byla totiž ve vzduchu hned jak jsem si přijela pro Montíka před rokem. Také bych chtěla poděkovat své rodině, že mě neustále podporují v těchto „šílených“ nápadech, a že mě s tím ještě nevyhodili z domu. Brzy ráno, ve čtvrtek, vyrážíme do Prahy na letiště, celá cesta probíhá v pořádku. Letíme společností Lufthansa, kterou musím velmi pochválit, jelikož oba lety měli Montíka venku vyvenčit ve Frankfurtu a dobře se o něj postarali. Měl pod sebou novou plenu a čerstvou vodu. Děkuji, příště kdybychom měli zas někam letět se psy, tak jen s Lufthansou. Nejvíc nervózní z celé cesty, krom mé maminky promiň!, jsem samozřejmě byla já. Ani tak né z dlouhého letu a přestupování, ale z Montíka, který již vyrostl z váhy, která je povolená na palubu, a tak musel letět v zavazadlovém prostoru. Můj milovaný pejsek vše zvládl v pohodě! Největší trauma jsem z toho samozřejmě měla já. Představte si blázna, který místo aby šel v letištní hale na dobrou kávu sleduje jak vykládají letadlo a pozoruje zda tu šedivou kennelku s Montíkem vyndavají v pořádku a odvážejí pryč. Příště budu klidnější slibuji! 

 
Po příletu do USA na nás pak čekalo vřelé přivítání od našich přátel a výborná večeře ! Děkuji! Celý týden jsme si velmi užili. O víkendu nás čekal program v duchu vodních sportů. Viděla jsem spoustu šikovných portíků, pracujících v různých kategoriích. Ikdyž počasí zrovna nepřálo a dost propršelo, velmi jsem si to užila a nasála inspiraci a pozitivní přístup ke všemu. National specialty se pro letošní rok konala pod klubem the Great Lakes PWDC, ve měště Frankenmuth, státu Michigan. 
 
V pondělí, 27.srpna, začal oficiální program. Montík měl v plánu 3 výstavy a jednu zkoušku. Mohli jsme jít na věc.  Na celé výstavě se v jednom týdnu ukázalo kolem 400 portugalců, což byl ohromný zážitek. Získala jsem spoustu nových zkušeností v oblasti groomingu, handlingu.Potkala jsem moc zajímavých lidí, kteří mi opět otevřeli oči do nového světa a byli všichni moc přátelští a ochotní! Velmi zajímavým programem byl gala večer pro psí SENIORY a THE TOP 20 SHOW DOGs, kde se sešlo 20 nejúspěšnejších výstavních PWD z roku 2018. Z těchto psů vybírala 4 členná porota toho nejhezčího psa sezóny. I všichni diváci měli svůj hlas 🙂 Můj hlas patřil pro okouzlujícího Sketche (GCH Downeast Paintin‘ A Masterpiece). 
 
V přelomu týdne se k programu přidalo i agility a obedience jednotlivců i skupin. Čtvrtkem pro nás s Montíkem skončil kruh výstavní a my mohli zkusit další zajímavou zkušenost. Byli jsme nahlášeni CGC test ( CANINE GOOD CITIZEN), což je test pro mladé psy. Test povahy s poslušností. Ikdyž jsme přípravě moc nedali, ostudu jsme si neudělali a s plným počtem jsme se vraceli s prvním AKC titulem, které se píše za jménem – takže nyní už Montík jako „Mariposa´s Theoden CGC“. Páteční den uzavírala soutěž o BEST OF BREED, kde jsme mohli vidět až 132 psů a fen bojující o nejlepší umístění. 
Na výstavě bylo hodně štěňátek a co mě zaujalo, že v této části USA byla většina PVP upravená v evropském lvím střihu. Domů jsme se vrátili strašně spokojení 🙂 naše mise byla splněna!
 
 🏆Monday – Furity/Maturity class🏆 Our class ✔️Furity senior class 12 & under 15months old males… 🥉Mariposa’s Theoden – won 3rd place! 💌 
✔️Nationals, day #2, 132 PWDs here 🐾Long day is past of our memories and I love every dogs here. They had wonderful drive and showing, veteran class is wonderful and I very much appreciate them. 🌎Monty go in his junior class for 12 & 15 months old and he has no place here. But congrast to his brother and sister who won they class! Perfect! Monty’s granddad won BEST OF VETERAN, is 13 years old. What wonderful. 🏅
The end of the day we came for amazing enjoyment – THE TOP 20 SHOW DOGs💓I saw they, really. I’m over to moon! Very nice Wednesday today, we had last show for us with 85 pwd’s males in the ring. All was be wonderful. Monty in his 12 & under 15 months old male has again. .. Mariposa’s Theoden – 3rd place! Thanks a lot!,
We visited agility today, we had funny day and we going to go rest for next day. Congrast to all winners and Mariposa’s winners! 🐩Wonderful Thursday showed 128 PWDs girls today! What amazing number.
 🍀Monty had another plan for his day. We went for new experiens of abilities. 🌼And we are happy, because Monty made CGC test (CANINE GOOD CITIZEN) with me and he has new and first AKC title. I’m sooo happy. 
Přejít nahoru